DRUĹťYNA HARCERSKA

 

 

         W I semestrze roku szkolnego 2015/2016 druĹźyna harcerska działała aktywnie, zgodnie z planem pracy. We wrześniu odbył się nabór  do druĹźyny. W chwili obecnej druĹźyna liczy 22 harcerzy.

         Harcerze spotykali się na zbiórkach, na których były ustalane zasady współpracy w druĹźynie. Uczestniczyli w rajdzie Śladami Walk Partyzanckich pod Wytycznem, obchodach związanych z bitwą pod Wytycznem, patrolu z funkcjonariuszami StraĹźy Granicznej doliną Bugu, porządkowali mogiły na cmentarzu. Brali udział w obchodach Święta Niepodległości,  wyjeĹźdĹźali do Bukowy Wielkiej po Betlejemskie Światełko Pokoju, które następnie zostało przekazane mieszkańcom Woli Uhruskiej, spotkaniu z komendantem Placówki SG w Woli Uhruskiej oraz komendantem Hufca Chełm, które odbyło się na terenie straĹźnicy, gdzie dzieci mogły równieĹź szczegółowo zapoznać się z pracą funkcjonariuszy SG, zwiedzić placówkę oraz obejrzeć sprzęt. Największym wydarzeniem było złoĹźenie przez dzieci przyrzeczenia harcerskiego, do którego druĹźyna przygotowywała się bardzo aktywnie. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział we wszystkich spotkaniach.

 

 

TURNIEJ WIEDZY POĹťARNICZEJ „MłodzieĹź zapobiega poĹźarom”

 

         W marcu br. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych do 39 edycji Turnieju Wiedzy PoĹźarniczej „MłodzieĹź zapobiega poĹźarom”.

Do eliminacji przystąpiło 26 uczniów: 13 ze szkoły podstawowej i 13 z gimnazjum. W szkole podstawowej najlepsi okazali się: Patryk Marczuk kl. V, Klaudiusz Antoniszewski kl. VI a oraz Mateusz Sokołowski kl. V. W gimnazjum prym wiodły dziewczęta z klasy III a: Aleksandra Łubkowska, Weronika Kulbicka oraz Agnieszka Raczyńska.

         22 marca br. w Komendzie Powiatowej PSP we Włodawie najlepsi spróbują swoich sił w turnieju na szczeblu powiatowym.

Dodano: 2011-03-09 00:10:10 Ostatnia edycja: 2016-03-21 23:14:48