Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy radosny okres w roku, na który długo wszyscy czekamy. Przygotowując apel szkolny w dniu 21 grudnia 2018 r. uczniowie z Koła Misyjnego pod kierunkiem katechetki Marzeny Antoniuk  przedstawili JASEŁKA. Dzieci, które w przepięknych strojach występowały przed kolegami szkolnymi, wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Swą pracą aktorską starały się przekazać jak przeogromna jest miłość Boga do każdego człowieka i jednocześnie przypomnieć, że możemy przyjść z pomocą  małym mieszkańcom Rwandy i Burundii.  Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa, pasterzy, aniołów oraz dzieci z różnych kontynentów - Amerykanina, Latynosa, Aborygena, Afrykańczyka, Europejczyka, Azjatę przeplataną kolędami w świątecznej scenerii.

 Ten krótki montaż mali misjonarze dedykowali w tym roku dzieciom z dwóch maleńkich afrykańskich krajów. Chcąc ich wesprzeć dobrym słowem, czynem i modlitwą, żeby ich dzieciństwo stało się chociaż przez chwilę piękniejsze i łatwiejsze.

  Pan dyrektor Mirosław Konieczny pogratulował wszystkim udanego występu oraz złożył dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia. Tradycyjnie w trakcie uroczystości gospodarze klas podzielili się opłatkiem z dyrektorem i wicedyrektorem szkoły oraz wiceprzewodniczącą Rady Rodziców. Ponadto harcerze przekazali światełko Betlejemskie.

 Święta Bożego Narodzenia to czas obdarowywania prezentami. Korzystając z tej okazji Dyrektor wraz z wiceprzewodniczącą Rady Rodziców panią Eweliną Zalewską oraz nauczycielami wręczyli dyplomy,  nagrody, wyróżnienia i upominki laureatom tym, którzy brali udział w różnych konkursach na szczeblu szkolnym, powiatowym, ogólnopolskim.

 Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli to wydarzenie: szczególnie - Radzie Rodziców i ks. Józefowi Kuzawińskiemu. Niech słowa Matki Teresy z Kalkuty będą życzeniem oraz zwieńczeniem przesłania z tegorocznych misyjnych jasełek:

,,Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,

które jak żelazna obręcz uciskają ludzi

w ich samotności,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom",

tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,

moralnego i duchowego ubóstwa,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,

jak bardzo znikome są twoje możliwości

i jak wielka jest twoja słabość,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg

pokochał innych przez ciebie,

 

Zawsze wtedy,

jest Boże Narodzenie."

 

                   Matka Teresa z Kalkuty

 

Dodano: 2018-12-21 22:12:42 Ostatnia edycja: 2018-12-21 23:13:43 Dodał: Marzena Antoniuk