Od marca  2018 r. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu włodawskiego uczestniczą w projekcie ministerialnym powszechnej nauki pływania pn. „Umiem Pływać". Projekt zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych, a głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej oraz nabycie podstawowych umiejętności pływania.

W przedsięwzięciu biorą równiez udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Uhruskiej. Uczniowie klas I-III, którzy zostali  zakwalifikowani do projektu korzystają z bezpłatnych zajęć nauki pływania, które odbywają się we Włodawie. W ramach zadania dzieci mają 20 zajęć.  Ideą programu jest zachęcanie do uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz promocja prowadzenia zdrowego stylu życia. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie biorą udział w zajęciach i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania. Zajęcia stanowią atrakcyjną propozycję zagospodarowania wolnego czasu uczniów.

Środki na sfinansowanie programu „Umiem Pływać” pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystki oraz Samorządu Województwa Lubelskiego.

                                                                                               M. Antoniuk

Dodano: 2018-04-08 09:43:33 Ostatnia edycja: 2018-04-08 10:23:00 Dodał: Marzena Antoniuk