20 września 2017 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Jolantą Kozaczuk udali się na wycieczkę do piekarni  w Woli Uhruskiej, której właścicielem jest Daniel Misiurski.

Podczas wycieczki pod przewodnictwem pani Ireny mieliśmy moĹźliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się pracy piekarza, mogliśmy poznać etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyliśmy maszyny, które pomagają w pracy, a pracownik piekarni, pan Leszek, pokazywał sposoby wykonania strucli, droĹźdĹźowych ślimaczków oraz słuĹźył informacjami na temat wypieku chleba.

W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne, elektryczne dzieĹźe na ciasto i mieszalniki, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wkładania pieczywa do pieca. Największe wraĹźenie wywarł na uczniach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb.

Największą radość sprawiła wszystkim moĹźliwość samodzielnego wykonania droĹźdĹźówek, ozdabianie ich róĹźnymi rodzajami nadzienia oraz upieczenie i degustacja, poniewaĹź wszyscy zostali  obdarowani pysznymi wypiekami.                                                                                    

Składamy serdeczne podziękowania  właścicielom i pracownikom, dzięki którym moĹźliwa była realizacja wycieczki do piekarni.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią

Dodano: 2017-09-27 19:14:14 Ostatnia edycja: 2017-10-02 18:57:04 Dodał: Marzena Antoniuk