Powiatowy Konkurs Recytatorski

„Poezja nie zna granic”

 

30 marca 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej wzięli udział w III edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poezja nie zna granic” organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie.

Głównymi celami konkursu jest popularyzacja nauki języków obcych, zachęcanie młodzieĹźy do obcowania z poezją oraz kształtowanie wraĹźliwości na piękno języka literatury.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie jednego utworu poetyckiego w języku oryginału tj. w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, włoskim lub hiszpańskim.

Komisja Konkursowa oceniała uczestników kierując się doborem repertuaru, interpretacją, wymową oraz ogólnym wraĹźeniem artystycznym.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a nauczyciele-opiekunowie pisemne podziękowania.

W recytacji w języku angielskim, w kategorii Szkół Gimnazjalnych I miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej- WIKTORIA WOJTIUK (nauczyciel-opiekun- Pani Iwona Salnikow-Pakuła).

W recytacji w języku rosyjskim, w kategorii Szkół Gimnazjalnych uczennica naszej szkoły AGNIESZKA RACZYŃSKA zajęła II miejsce, a w kategorii Szkół Podstawowych III miejsce przypadło WOJCIECHOWI IGNASIAKOWI (nauczyciel-opiekun- Pani Joanna Dubij).

Gratulujemy równieĹź uczennicom Gimnazjum Aleksandrze Kolemczuk oraz Magdalenie Błaszczuk, które godnie reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim prezentując utwory anglojęzyczne.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie. Gratulujemy sukcesów oraz Ĺźyczymy kolejnych tak udanych edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poezja nie zna granic”.

 

 

Opracowała

Iwona Salnikow-Pakuła

Nauczyciel języka angielskiego

Dodano: 2015-03-30 00:00:00 Ostatnia edycja: 2015-04-07 21:41:57 Dodał: Marzena Antoniuk