W Radomyślu nad Sanem odbyło się IV Diecezjalne Spotkanie Grup Kolędników Misyjnych, które w swoich parafiach lub szkołach przygotowały jasełkowe programy artystyczne nawiązujące do dzieł misyjnych. W tym roku do Radomyśla nad Sanem przybyły takĹźe zespoły kolędników z diecezji sandomierskiej, płockiej, lubelskiej, rzeszowskiej i siedleckiej- delegacja z naszej szkoły. – Idea kolędników misyjnych zrodziła się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku mając za cel promowanie idei misyjnej oraz kultywowanie ludowych jasełek.

   Spotkanie rozpoczęło się występem jasełkowym, w którym dzieci przedstawiły sceny biblijne o BoĹźym Narodzeniu wplecione we współczesną historię spotkania kilkorga młodych ludzi z róĹźnych kultur.
- Duch misyjny zmienia geografię Kościoła, ale równieĹź geografię naszego serca. Ono staje się bardziej otwarte i wraĹźliwe na drugiego człowieka, pragnąc jego szczęścia – powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz na początku Mszy św. odprawionej pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura, w koncelebrze z bp Edwardem Frankowskim i kapłanami zaangaĹźowanymi w dzieło misyjne.

   Biskup Ełcki, a zarazem przewodniczący Komisji Misyjnej Konferencji Episkopatu Polski podzielił się swoim doświadczeniem pracy misyjnej. – Włączając się w ewangelizację dzielmy się radością, Ĺźe spotkaliśmy Jezusa naszego Zbawiciela, dzielmy się radością naszej wiary, dzielmy się nadzieją, Ĺźe jesteśmy na drodze prowadzącej do spotkania z Panem. Nie zatrzymujmy Jezusa tylko dla siebie, ale nieśmy Go innym, za których On oddał Ĺźycie i których pragnie zbawić. Niech to nasze głoszenie Ewangelii zdumiewa, zachwyca, zaskakuje człowieka, bo tylko wtedy umoĹźliwia mu autentyczne spotkanie z Bogiem – mówił podczas homilii bp Jerzy Mazur.

  Po Mszy św. odbyło się rozdanie nagród dla zwycięzców, w tym naszych uczniów Mateusza Chamelczuka- III miejsce i Kacpra Marczuk- wyróĹźnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na kartkę świateczną "BoĹźe Narodzenie 2014, na swiecie, na róĹźnych kontynentach" oraz wspólny koncert kolęd. Następnie blisko pięciuset kolędników misyjnych przybyłych na wspólne spotkanie przeszło w kolorowym orszaku kolędniczym po ulicach Radomyśla śpiewając wspólnie kolędy.

Wspólne spotkanie zakończył koncert grupy Trio z Rio, która nie tylko muzykowała, ale i poprowadziła wspólną zabawę dla misyjnych kolędników. Zapraszam do galerii.

ďťżďťż

Dodano: 2015-01-12 20:26:29 Ostatnia edycja: 2015-01-12 22:05:05 Dodał: Marzena Antoniuk