26 paĹşdziernika 2012 roku 78 uczniów naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli, polonistów i wychowawców uczestniczyło w wycieczce do Lublina. O godzinie 11.20 miała miejsce zbiórka przed budynkiem szkoły. Wyruszyliśmy dziesięć minut póĹşniej. Podczas podróĹźy podziwialiśmy malowniczy krajobraz WyĹźyny Lubelskiej. Celem  naszej wycieczki było propagowanie kulturalnego spędzania czasu  wolnego poprzez uczestnictwo w spektaklach lub oglądanie wartościowych filmów.

       Na miejsce dotarliśmy około godziny 14.00. Pierwszym punktem naszej wycieczki było obejrzenie oczekiwanego od ponad dekady filmu pt.”Jesteś Bogiem” w reĹźyserii Leszka Dawida. Jego bohaterem jest lider polskiej grupy hip-hopowej  „Paktofonika”- Magik oraz jego dwóch przyjaciół: Rahim i Fokus. Ten zespół zmienił oblicze muzyki. Film przedstawia niezwykłą historię tych trzech chłopców, którzy spełnili swoje największe marzenie. Nie było to łatwe, poniewaĹź młodzi artyści są w pełni uzaleĹźnieni od rodziców, takĹźe finansowo. Na dodatek dziewczyna Magika zachodzi z nim w ciążę, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Jednak przyjaciele osiągają sukces . Jak to powiedział krytyk Tadeusz Sobolewski, są oni „intruzami w świecie kapitalizmu”.

        Po filmie wszyscy mieliśmy czas wolny, więc kaĹźdy mógł zwiedzić galerię handlową „Plaza” , a takĹźe zjeść smaczny i ciepły posiłek.

       O godzinie 18.00 wyruszyliśmy do Teatru im. Juliusza Osterwy, aby obejrzeć spektakl pt.”Komedia teatralna” w reĹźyserii Grzegorza Kempińskiego. Przedstawienie ukazuje problemy prowincjonalnego teatru w dość zabawny sposób.  Autor przekazał, jak my widzimy tworzenie spektaklu. Zawarł w nim wszystko to, co wydaje nam się oczywiste. W tym przedstawieniu mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy znanego aktora-  Jerzego Rogalskiego, który zagrał inspicjenta.  Sztuka była bardzo interesująca. KaĹźdy oglądał ją z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy.

      Spektakl skończył się o godzinie 21.30. JuĹź po 20 minutach wsiedliśmy do autokaru i zadowoleni wracaliśmy do domu. Do Woli Uhruskiej dotarliśmy około godziny 23.30. Wycieczka była  bardzo udana. Zarówno z filmu, jak i z przedstawienia wynieśliśmy bardzo wiele.

Z  niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy.

 

                                                                                                              Ewa Mikulska-

                                                                                                           uczennica klasy III

 

 

 

Dodano: 2012-11-09 20:36:51 Dodał: Marek Kaszczuk